برنامه طبیب 25 دی 98 – دکتر یارقلی – پوست و مو

1318

در حال بارگذاری...

 

برنامه طبیب چهارشنبه 25 دیماه 98 با اجرای پیمان طالبی روانه آنتن شبکه سه شد، در این برنامه دکتر علیرضا یارقلی متخصص طب ایرانی به سوالات بینندگان پاسخ خواهد داد.

پیمان طالبی قصد سرخ کردن ذرت داشت که دکتر توضیحاتی درباره آن داد و مخالفت خود با این خوراکی را اعلان و مصلحاتی در کنار آن برشمرد. یکی از این مصلحات روغن زیتون است.

ذرت فیبر زیادی داشته و دفع آن برای دیابتی ها خوب است؛ البته هضم آن سنگین است و برای سوداوی ها و کسانی که تحرک کمتری دارند خوب نیست.

یکی از بینندگان در مورد کوی چرب سوال کرد که دکتر دو روغن طبیعی برای آن معرفی کرد و روش شستشو و ماساژ را بیان نمود.

دیگر بینندگان از جوش صورت گلایه داشتند که دکتر روش درمان آن را ماساژ با کیسه های حمام عنوان داشت. راهکار دیگر اسپری گلاب و عرق موم بود تا چربی کم شود. این کار برای تقویت موها نیز خوب است.

یکی دیگر از مشکلات؛ جوش های پوست مرغی بود که تشخیص دکتر، ژنتیکی بودن است، روغن گل سرخ و… راهکار بهبودی این نوع جوش هاست.

شیر و آب هویج، فالوده سیب، گلاب و عسل نیز برای رفع خستگی بسیار مفید است.

در این برنامه همچنین گزارشی درباره زالودرمانی پخش شده که در همین ویدیو می توانید مشاهده نمائید.

زالو درمانی یکی از روشهای درمانی مفید است تا جایی که به آن جراح کوچک می گویند، دکتر یارقلی معتقد است اگر درست استفاده شود معجزه کننده می باشد.

در ترمیم زخم و بهبود عفونت؛ زالو تسهیل کننده است، البته کارشناس برنامه معتقد است این کار نیازمند تخصص بوده و باید فرد متخصص اقدام به آن کند.

مجری درباره پنیر و کره محلی و امکان ابتلا به تب مالت پرسید و دکتر بیان داشت احتمال انقال این بیماری هزار و یک چهره از طریق لبنیات وجود دارد و صرف #محلی بودن آن اطمینان حاصل نمی کند.

وی گفت کره را می توان با عسل و مربا استفاده نمود و جزء چربی ها و گرم می باشد؛ اما زیاده روی در آن خصوصا برای افرادی که چربی خون بالا دارند توصیه نمی شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

5 + 15 =