سریال جستجوگران قسمت 10 دهم

37

در حال بارگذاری...

 

مزیت های مشاهده این سریال از سایت ویدیو عبارتند از: ۱- انتشار سریع (حتی از یوتیوب، آپارات، تلوبیون، نماشا، تماشا، دیدستان، میهن ویدیو، mp4، جعبه ، دالفک، آینت، نمایش، شبکه ما، ویدوفا و سایر سایت های اشتراک ویدیو زودتر منتشر می کنیم و رتبه اول گوگل از آن ماست) ۲- کیفیت خوب ۳- حجم کم (در هزینه های اینترنت خود صرفه جویی کنید)

جستجوگران یك داستان پلیسی ناب نیست و كمترین دلیل آن نیز غیر پلیسی بودن آن است بدین معنی كه اساسا پای پلیس در میان نیست و محوریت داستان بر اساس جستجو و تلاشی است كه دو بازرس و مامور مالیاتی یعنی بهرامی (مسعود رایگان) و مجید مقدم (پیام دهكردی) در هر اپیزود یكی از پرونده‌های قضایی درباره مفاسد اقتصادی را پیگیری كرده و حوادث و اتفاقاتی كه در مسیر این جستجو رخ می‌دهد عناصر قصه را می‌سازند.

اساسا جستجوگران از یك فیلمنامه 6 اپیزودی تشكیل شده كه طی چند قسمت، داستان یكی از پرونده‌های اقتصادی كه بازرسان سازمان بازرسی كل كشور با آن درگیر بوده‌اند، به تصویركشیده می‌شود.

فیلمنامه این سریال را محمدعلی سجادی به رشته تحریر درآورده كه كارگردانی و تدوینگری آن را نیز عهده‌دار بوده است.

ظاهرا كارگردان با رجوع به پرونده‌های واقعی قوه قضاییه در زمینه مفاسد اقتصادی از واقعیت‌های موجود الهام گرفته است.

در تیتراژ ابتدایی سریال نیز با نمایش بریده جرایدی كه اخبار متنوعی از مبارزه با مفاسد اقتصادی و شبكه‌های مافیایی به تصویر كشیده می‌شود كه هم بر ماهیت قصه تاكید دارد و هم به نوعی ارجاع داستان به واقعیت‌ها و حوادث موجود را تداعی می‌كند.

ساختار سریال اپیزودیك است و در هر یك از این اپیزودها با عنوان بندی خاصی از هم تفكیك شده است.

مثلا 3 قسمت اول تازه وارد نام داشت و اپیزود دوم نیز با نام فیش نقدی آغاز شده است.

به دلیل همین فرم اپیزودیك، بازیگران به دو گروه عمده بازیگران ثابت و مهمان تقسیم می‌شود و در هر اپیزود بازیگران جدیدی به مجموعه اضافه می‌شوند، اما بازیگرانی مثل مسعود رایگان، پیام دهكردی و رضا بابك از بازیگران اصلی آن هستند.

به نظر می‌رسد تجربه همكاری مسعود رایگان با سجادی در فیلم مخمصه و بازی قدرتمندی كه وی در نقش یك مافیایی مرموز بازی كرده است بستر این همكاری مجدد را فراهم كرده است.

رایگان كه در سریال شمس العماره شخصیت طناز و متفاوتی را در كاراكتر هرمز خان بازی كرده بود به فاصله اندكی دوباره در جستجوگران در برابر دیدگان مخاطب نشست و نقشی متفاوتی را در این سریال در قالب شخصیت بهرامی بازی كرد.

قابلیت‌های حرفه‌ای و شخصیت آرام و جنس صدای او در كنارماجراجویی‌ها و شخصیت برونگرای مقدم با بازی پیام دهكردی، تركیب متضاد، اما جذابی از یك زوج بازرس را خلق كرده كه هم نقطه ثقل داستان بر تعامل آن دو تكیه دارد و هم جذابیت بیشتری به قصه بخشیده است.

این مجموعه تلویزیونی با کیفیت خوب و با حجم کم در سایت ویدیو منتشر شده است؛ برای مشاهده سایر سریال های ایرانی اینجا و برای مشاهده سریال های طنز اینجا کلیک کنید.svdhg [sj],’vhk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

7 + نوزده =