سریال سلطان و شبان کامل (تمام قسمت ها)

سریال سلطان و شبان کامل (تمام قسمت ها)

دانلود رایگان سریال سلطان و شبان کامل (تمام قسمت ها)

مزیت های مشاهده این سریال از سایت ویدیو عبارتند از: ۱- انتشار سریع (حتی از یوتیوب، آپارات، تلوبیون، نماشا، تماشا، دیدستان، میهن ویدیو، mp4، جعبه ، دالفک، آینت، نمایش، شبکه ما، ویدوفا و سایر سایت های اشتراک ویدیو زودتر منتشر می کنیم و رتبه اول گوگل از آن ماست) ۲- کیفیت خوب ۳- حجم کم (در هزینه های اینترنت خود صرفه جویی کنید)

تمام قسمت های این سریال را در این صفحه ببینید:

قسمت 1 سریال سلطان و شبان (برای مشاهده فیلم این قسمت همین نوشته را لمس کنید)

قسمت 2 سریال سلطان و شبان (برای مشاهده فیلم این قسمت همین نوشته را لمس کنید)

قسمت 3 سریال سلطان و شبان (برای مشاهده فیلم این قسمت همین نوشته را لمس کنید)

قسمت 4 سریال سلطان و شبان (برای مشاهده فیلم این قسمت همین نوشته را لمس کنید)

دانلود رایگان سریال سلطان و شبان کامل (تمام قسمت ها)

قسمت 5 سریال سلطان و شبان (برای مشاهده فیلم این قسمت همین نوشته را لمس کنید)

قسمت 6 سریال سلطان و شبان (برای مشاهده فیلم این قسمت همین نوشته را لمس کنید)

قسمت 7 سریال سلطان و شبان (برای مشاهده فیلم این قسمت همین نوشته را لمس کنید)

قسمت 8 سریال سلطان و شبان (برای مشاهده فیلم این قسمت همین نوشته را لمس کنید)

دانلود رایگان سریال سلطان و شبان کامل (تمام قسمت ها)

قسمت 9 سریال سلطان و شبان (برای مشاهده فیلم این قسمت همین نوشته را لمس کنید)

افسانه سلطان و شبان یکی از سریال‌های محبوب دههٔ ۶۰ تلویزیون ایران در ژانر کمدی است که تولید آن در سال ۱۳۶۲ توسط گروه فیلم و سریال تلویزیون آغاز و در سال ۱۳۶۳ از شبکه ۱ سیما پخش شد. مهدی هاشمی و داریوش فرهنگ به اتفاق یکدیگر فیلمنامهٔ این سریال را در قالب افسانه‌ای کهن نوشته‌اند.

سلطانی کوته‌فکر و خوشگذران کابوس عجیبی می‌بیند و خوابگزار اعظم تعبیر آن را تیرهای بلایی می‌داند که در تاریخ معینی از ماه بر سرش فرود خواهند آمد. سلطان از این موضوع وحشت کرده و در بستر بیماری می‌افتد. وزیر اعظم، سلطان بانو و خوابگزار اعظم راه‌حل این مشکل را جایگزین کردن شخص دیگری به جای سلطان می‌دانند تا خطر بگذرد.

دانلود رایگان سریال سلطان و شبان کامل (تمام قسمت ها)

پس همای سعادت را رها می‌سازند و پرنده بر شانهٔ شبان ساده‌دلی فرود می‌آید که شباهت غیرقابل تصوری به سلطان دارد. شبان را به قصر آورده و ردای سلطانی بر او می‌پوشانند و سلطان را نیز در جامهٔ شبانی به ده او می‌فرستند. تلخک و دوست کاتبش که متوجهٔ تغییر رفتار سلطان شده‌اند به جستجوی حقیقت می‌پردازند و تلخک جانش را در این راه از دست می‌دهد.

کاتب که به ماهیت اصلی سلطان جدید پی برده است او را از اصل ماجرا باخبر می‌سازد و با هم نقشه‌ای برای از بین بردن درباریان و رهایی زندانیان طرح می‌کنند. وزیر اعظم کشته می‌شود و سلطان بانو خودکشی می‌کند. از سوی دیگر سلطان اصلی که عادت به زندگی روستایی ندارد در ده شیرزاد شبان خرابکاری به بارآورده و پس از دریافت کتکی مفصل، توسط اهالی از ده رانده می‌شود.

دانلود رایگان سریال سلطان و شبان کامل (تمام قسمت ها)

در این میان خوابگزار اعظم مژده می‌آورد که آن تاریخ شوم گذشته و جان سلطان از تیرهای بلا در امان مانده‌است. سلطان و خوابگزار به قصر بازمی‌گردند و کاتب به استقبالشان می‌آید. سلطان که از این موضوع تعجب کرده سراغ درباریان و ملازمانش را می‌گیرد و پاسخ می‌شنود که همگی در سیاهچال هستند. سپس کاتب با لبخندی درهای تالار را گشوده و زندانیان رها شده از بند با تیغ‌هایی بران به سمت سلطان حمله‌ور می‌شوند. کابوس سلطان به حقیقت پیوسته است.

مهدی هاشمی، گلاب آدینه، محمد مطیع، محمدعلی کشاورز، احمد آقالو، حسین کسبیان، علیرضا مجلل و… از بازیگران این مجموعه تلویزیونی بودند.

سایت ویدیو