سریال دلیران تنگستان کامل (تمام قسمت ها)

سریال دلیران تنگستان کامل

دانلود رایگان سریال دلیران تنگستان کامل (تمام قسمت ها)

مزیت های مشاهده این سریال از سایت ویدیو عبارتند از: ۱- انتشار سریع (حتی از یوتیوب، آپارات، تلوبیون، نماشا، تماشا، دیدستان، میهن ویدیو، mp4، جعبه ، دالفک، آینت، نمایش، شبکه ما، ویدوفا و سایر سایت های اشتراک ویدیو زودتر منتشر می کنیم و رتبه اول گوگل از آن ماست) ۲- کیفیت خوب ۳- حجم کم (در هزینه های اینترنت خود صرفه جویی کنید)

تمام قسمت های این سریال را در این صفحه ببینید (دقت کنید که برای تماشا و دانلود هر قسمت روی نام آن قسمت کلیک کنید؛ همچنین توجه داشته باشید که لینک قسمت های پخش شده به رنگ آبی می باشد، پس اگر لینک آبی نبود بدین معناست که آن قسمت هنوز پخش نشده است):

دانلود قسمت 1 سریال دلیران تنگستان + تماشای قسمت اول

دانلود قسمت 2 سریال دلیران تنگستان + تماشای قسمت دوم

دانلود قسمت 3 سریال دلیران تنگستان + تماشای قسمت سوم

دانلود قسمت 4 سریال دلیران تنگستان + تماشای قسمت چهارم

دانلود قسمت 5 سریال دلیران تنگستان + تماشای قسمت پنجم

دانلود قسمت 6 سریال دلیران تنگستان + تماشای قسمت ششم

دانلود قسمت 7 سریال دلیران تنگستان + تماشای قسمت هفتم

دانلود رایگان سریال دلیران تنگستان کامل (تمام قسمت ها)

دانلود قسمت 8 سریال دلیران تنگستان + تماشای قسمت هشتم

دانلود قسمت 9 سریال دلیران تنگستان + تماشای قسمت نهم

دانلود قسمت 10 سریال دلیران تنگستان + تماشای قسمت دهم

دانلود قسمت 11 سریال دلیران تنگستان + تماشای قسمت یازدهم

دانلود قسمت 12 سریال دلیران تنگستان + تماشای قسمت دوازدهم

دانلود قسمت 13 سریال دلیران تنگستان + تماشای قسمت سیزدهم

دانلود قسمت 14 سریال دلیران تنگستان + تماشای قسمت چهاردهم

دانلود قسمت 15 سریال دلیران تنگستان + تماشای قسمت پانزدهم

دانلود رایگان سریال دلیران تنگستان کامل (تمام قسمت ها)

دلیران تنگستان، مجموعه‌ای تلویزیونی تاریخی دربارهٔ مبارزه رئیس‌علی دلواری و یارانش در تنگستان، دشتی، دشتستان و بوشهر در جنوب ایران در مقابل امپراتوری بریتانیا است.
این سریال در ۱۴ قسمت و در طول دو سال از ۱۳۵۲–۱۳۵۰ به کارگردانی همایون شهنواز و تهیه‌کنندگی «ملک‌ساسان ویسی» ساخته شد و نخستین بار، در اسفندماه ۱۳۵۳ از تلویزیون ملی ایران به نمایش درآمد و پخش آن، تا بهار ۱۳۵۴ ادامه داشت.

انگلستان به بهانه محاصره هرات، به جنوب ایران حمله می‌کند. «احمد تنگستانی» به همراه ۳۰۰ نفر دلاور، در قلعه‌ای ویران، به دفاع از ایران می‌پردازند. دو انگلیسی به دست مردم قطعه قطعه می‌شوند و دولت انگلیس به خونخواهی آنان، از آب و خشکی به مردم جنوب حمله می‌کند.

«رئیس‌علی دلواری»، مردم دلوار و تنگستان را متشکل و مسلح می‌کند و به دفاع از خاک میهن در مقابل تجاوز بیگانگان می‌پردازد.

مجموعه تلویزیونی دلیران تنگستان برداشتی آزاد از کتاب «دلیران تنگستانی» «محمدحسین رکن‌زاده آدمیت» بود. البته جدا از این برداشت، «همایون شهنواز» (نویسنده و کارگردان اثر) برای ساخت این اثر از ۱۱ کتاب ترجمه شده، ۷ کتاب ترجمه‌نشده و روزنامه‌های حبل‌المتین، عصر جدید و همچنین از ۱۱۰ فقره سند و ۱۸۰۰ قطعه عکس و یادداشت‌های رهبران و بازماندگان جنبش تنگستان به‌عنوان منابع اصلی استفاده کرد.

دانلود رایگان سریال دلیران تنگستان کامل (تمام قسمت ها)

این سریال دو بخش تاریخی را زیر پوشش قرارمی‌دهد؛ ابتدا به دوره کوتاه مبارزات «احمد تنگستانی» و چند سال بعد، به ادامه‌دهنده راه او، «رئیس‌علی دلواری» می‌پردازد.

سریال دلیران تنگستان در ۱۴ قسمت در طول دو سال ساخته شد و یک گروه ۵۰۰ نفری به کارگردانی شهنواز در بوشهر، منطقهٔ تنگستان شامل اهرم، چغادک، تنگک، بندر سیراف (طاهری)، ده سولقان، شیراز و تهران و ده کمپ، فیلمبرداری به طریق ۱۶ میلیمتری را انجام دادند. پخش این فیلم به علت نبود سیستم پخش رنگی، به صورت سیاه و سفید انجام شد.

محمود جوهری در نقش «رئیس‌علی دلواری»،شهروز رامتین در نقش «خالوحسین دشتی»،اسماعیل داورفر در نقش «حاج محمدرضا کازرونی»،عنایت‌الله شفیعی در نقش «زائرمحمد»،نعمت‌الله گرجی در نقش «حاکم بوشهر»،منوچهر آذر در نقش «واسموس» آلمانی،مستانه جزایری در نقش «زن رئیسعلی»،ولی شیراندامی در نقش «دریابیگی»،حسین محجوب در نقش «سیدمحمد دکتر»،جهانبخش کردی‌زاده،علی ژکان،منوچهر فرید،کاظم افرندنیا،مهری ودادیان،آتش خیر،سعید اویسی،غلامحسین نقشینه،کامران نوزاد،محمد ابهری،غلامحسین لطفی،محمد پورستار،سامی تحصنی،مجید شهباز در نقش «منشی کنسولگری»،علی‌اکبر مهدوی‌فر در نقش «باقرخان»،یدالله محمدنژاد در نقش «تایدی»،هایگار حامدی در نقش «سلطان اخگر»،گورپال سینگ (بازیگر هندی) در نقش «گروهبان»،هایگاز استپانیان در نقش «مستر چیک»،حمید طاعتی در نقش «سید مهدی طباطبایی»،حمدالله طاعتی،علی اسکندری،کاوه فجری،هاشم ارکان،قاسم سیف،قاسم پورشکیبا،هاشم ارکان،کاوه مخبری،ژیلا سهرابی،محمد رفیعی،نظام‌الدین افشار،علی‌اکبر جهان‌بخش،حسن سلطانی،حسن گلپایگانی و… از بازیگران این مجموعه تلویزیونی بودند.svdhg ngdvhk jk’sjhk

 

دانلود رایگان سریال دلیران تنگستان کامل (تمام قسمت ها)