دورهمی ۶ فروردین ۹۹ مهران مدیری + پژمان جمشیدی فوتبالیست و بازیگر

مزیت های مشاهده این برنامه از سایت ویدیو طنز و سرگرمی عبارتند از: ۱- انتشار سریع (حتی از یوتیوب، آپارات، تلوبیون، نماشا، تماشا، دیدستان، میهن ویدیو، mp4، جعبه ، دالفک، آینت، نمایش، شبکه ما، ویدوفا و سایر سایت های اشتراک ویدیو زودتر منتشر می کنیم و رتبه اول گوگل از آن ماست) ۲- کیفیت خوب ۳- حجم کم (در هزینه های اینترنت خود صرفه جویی کنید)

دورهمی ۶ فروردین ماه ۹۹ با اجرای مهران مدیری… قسمت ۲۶ بیست و ششم فصل ۴ چهارم

دورهمی نام یک مجموعه تلویزیونی با اجرا و کارگردانی مهران مدیری است که از ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ با تهیه کنندگی حمید رحیمی نادی و هاشم رضایت در شبکه نسیم شروع به پخش کرد.

ابتدا مهراب قاسم خانی کارگردانی این برنامه تلویزیونی را بر عهده داشت بعداً به دلیل برخی مشکلات از جمله ممنوع‌التصویر بودن قاسم خانی از قسمت سیزدهم به بعد مهران مدیری کارگردانی را بر عهده گرفت.

این مجموعه، اواسط پاییز سال ۹۴ و با آغاز مقدمات ساخت دکور وارد مرحله پیش تولید شد. هدف سازندگان، ارائه یک مجموعه تلویزیونی با ساختاری کاملاً متفاوت نسبت به سایر آثار نمایشی پیشین تلویزیون بوده‌است.

دورهمی یکی از پرمخاطب‌ترین برنامه‌های تلویزیون ایران به‌شمار می‌رفت. سید مصطفی احمدی تهیه‌کننده فصل ۳ این مجموعه، در خرداد ۹۸ با قاطعیت از منتفی شدن سری جدید دورهمی در (فصل چهارم) خبر داد.اما در شب یلدا (۳۰ آذر) قسمت جدید پخش شد. قالب گفتگوهای این فصل اقتباسی از گفتگو های آخر شب یا لیت نایت تاک شو می باشند.

دورهمی دکوری عظیم دارد، به صورتی که در هر قسمت ۴۰۰ نفر از مخاطبان که طی یک فراخوان برای حضور در برنامه ثبت نام می‌کنند، به تماشای دورهمی می‌نشینند.

در واقع مجموعه به مانند تئاتری است که در هر قسمت مخاطبانی حدود ۴۰۰ نفر را به عنوان تماشاگر پذیرا است.

پس از پایان این مجموعه هدایایی که از میهمانان گرفته شده در موزه ای به نام موزه دورهمی نگه داری می‌شود و سپس به حراج گذاشته شده و درآمد آن صرف امور خیریه می‌شود.

ولی در فصل ۴ هیچ هدیه ای از مهمان ها گرفته نمی شود و مهران مدیری در پایان قسمت اول گفتند که قصد دارند با تماشاگرها بیشتر هم کاری داشته باشند.

مهران مدیری (مجری) و سیامک انصاری، شقایق دهقان، محمد نادری، الیکا عبدالرزاقی، مهران رنجبر، امیرمهدی ژوله بازیگران سری اول (بخش اول) بودند.

سیامک انصاری، سروش جمشیدی، الیکا عبدالرزاقی، محمد نادری، رامین ناصرنصیر، مهران رنجبر، امیر جنانی، لیلا ایرانی نیز بازیگران سری اول (بخش دوم) بودند.

سیامک انصاری، سروش جمشیدی، مه‌لقا باقری بازیگران سری دوم بودند.
سری سوم
سروش جمشیدی و سحر ولدبیگی بازیگران سری سوم بودند.

سروش جمشیدی بازیگر سری سوم (بخش دوم) بود.

نقدهای زیادی نیز به این مجموعه وارد است؛ از جمله نوع گفتگو و سوالاتی که پرسیده می شود؛ مثلا تکه کلام معروف «تا حالا عاشق شدی» در شان زن و مرد با شرافت ایرانی نیست که در پاسخ به یک نامحرم و آن هم با لحنی آکنده از غمزه و عشوه ادا شود؛ قرآن در آیه ۳۲ سوره احزاب نسبت به نوع حرف زدن نیز تذکر داده و فرموده است: …پس زنهار نازک و نرم (با مردان) سخن مگویید مبادا آن که دلش بیمار (هوا و هوس) است به طمع افتد (بلکه متین) و درست و نیکو سخن گویید.

این تنها یکی از نمونه ایرادات بنیادین و اساسی این برنامه بود که مجال پرداختن به سایر اشکالات آن نیست و موجب تطویل کلام خواهد شد.

فازغ از این ها؛ حواشی دیگری در برنامه بود که در ویکی پدیا بدان اشاره شده که در سطور بعدی از سمع و نظر شما می گذرد و سایت ویدیو در قبال این سطور نظری ندارد:

از مصاحبهٔ این اشخاص خبر و عکس‌هایی منتشر گردید ولی از تلویزیون پخش نش: مجید مظفری (در فصل ۱ پخش نشد، در فصل ۳ مجدد دعوت شد و پخش گردید)، فرمان فتحعلیان، عزت‌الله ضرغامی، مریم نشیبی، ناصر ملک مطیعی، بهروز افخمی (در بازپخش، پخش شد)، رسول صدرعاملی (در بازپخش، پخش شد)، مهدی احمدوند، افسر اسدی، پوران درخشنده و…

همچنین تلویزیون دقایقی از برنامه دورهمی را بنا به دلایل نامعلومی حذف و سانسور می‌کرد که به عنوان مثال می‌توان به حذف قسمت حضور مهدی احمدوند و حمید عسگری و همچنین قسمتی که کتایون ریاحی مهمان برنامه بود که با اصلاحات زیاد و سانسور روی آنتن رفت اشاره کرد. در ضمن در برخی از قسمت‌های برنامه دورهمی قسمتی از استندآپ‌های مهران مدیری نیز سانسور می‌شد.

در فصل اول این مجموعه نیز قائم مقام معاون سیما گفت: با رفتار تنبیه آمیز مجری شأن میهمانان برنامه نادیده گرفته شده‌است که این موضوع را بررسی کردیم و بلافاصله به عوامل برنامه تذکر جدی داده شد تا نسبت به موارد اخلاقی و رعایت سبک زندگی ایرانی اسلامی دقت بیشتری شود.

در قسمت اول فصل پنجم (قسمت ۱۹۷) دورهمی مهران مدیری از دولت به دلیل کم‌کاری مسئولان در امداد رسانی به مناطق سیل زده انتقاد کرد که این انتقاد او موجب حواشی بسیاری شده و از جلمه این حواشی انتقاد وزیر کشور ایران (رحمانی فضلی) بوده که خواستار برخورد با این برنامه شد.

مدیریت مجموعه سایت ویدیو از انتشار این برنامه و حواشی آن برائت می جوید و انزجار دارد اما برای اینکه پهنای باند کشور در سایت های خارجی هزینه نشود و خدای ناکرده بیینده در آن سایت علاوه بر تماشای این برنامه، در معرض نمایش برنامه های سخیف و مستهجن بدتری قرار نگیرد، جزء رسالت فرهنگی خود می داند که به قاعده فقهی «ترک افسد به فاسد» عمل نماید.fvkhli n,vild

این مجموعه تلویزیونی با کیفیت خوب و با حجم کم در سایت ویدیو منتشر شده است؛ برای مشاهده سایر سریال های ایرانی اینجا و برای مشاهده سریال های طنز اینجا کلیک کنید.