خلاصه بازی پرسپولیس ۲-۲ الشارجه ۲۹ بهمن ۹۸

در حال بارگذاری...

 

تیم فوتبال پرسپولیس و الشارجه از هفته دوم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا فردا از ساعت ۱۹:۰۵ دقیقه در امارات به مصاف هم خواهند رفت.

ایگور کورنادو، بازیکن خارجی الشارجه که عملکرد خوبی را در این تیم ثبت کرده، با مصدومیت سختی مواجه شد و چند بازی این تیم را از دست داد، اما گفته می‌شود به بازی با پرسپولیس خواهد رسید.

تیم الشارجه بلیط بازی را رایگان کرد؛ بلیت‌های رایگان بازی الشارجه و پرسپولیس ساعت ۱۷ روز سه‌شنبه در ورزشگاه قابل دریافت خواهد بود.

عبدالعزیر محمد درباره شکست خانگی تیم الشارجه در بازی هفته نخست گروه A لیگ قهرمانان آسیا برابر تیم التعاون عربستان و در پیش‌رو بودن بازی با پرسپولیس اظهار داشت: انتظار اتفاق‌هایی که در بازی نخست برابر التعاون رخ دادند را نداشتم.

حریف توانست از موقعیت‌های به دست آمده بهره ببرد و الشارجه نیز در سطح فنی موردانتظار ظاهر نشد.

این همان چیزی بود که انتظارش را نداشتم. تیم الشارجه می‌بایست در بازی آینده برابر پرسپولیس به سطح فنی خودش بازگردد و این کار سختی نیست.

مدیر تیم الشارجه امارات ادامه داد: من از هواداران الشارجه به خاطر نتیجه و اتفاق رخ داده در بازی برابر التعاون عربستان عذرخواهی می‌کنم.

الشارجه باید در بازی هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا با تیم پرسپولیس نمایش اطمینان‌بخشی از خود ارائه دهد. باید در قواره قهرمان لیگ امارات ظاهر شویم.

از هواداران می‌خواهم در ورزشگاه حاضر شوند و از بازیکنان الشارجه حمایت کنند. اعتماد زیادی به بازیکنان الشارجه برای بازگشت به شرایط قبلی و کسب پیروزی در این نبرد دارم.

سه شنبه این هفته پرسپولیس ایران که در روز اول قافیه را با دو گل در قطر به حریف همیشگی چند سال گذشته الدحیل واگذار کرده بود باید به مصاف شارجه نماینده اماراتی ها در شهر شارجه برود.

شارجه که درجدول لیگ ۱۴تیمی امارات بعد از ۱۶بازی با ۸برد و ۴باخت و ۴تساوی با ۲۸ امتیاز در رده پنجم جدول می باشد در ۱۶بازی گذشته ۳۲گل زده است و با میانگین ۲گل زده در هر بازی سومین خط حمله برتر لیگ امارات را در قبال ۲۱گلی که خورده است دارد.

خط حمله ترسناک شارجه امارات نقطه مقابل خط دفاعی آسیب پذیر این تیم می باشد.

شارجه که همانند پرسپولیس روز اول مسابقات را در خانه خود با شکست برابر التعاون عربستان سپری کرده بود در برابر پرسپولیس برای داشتن شانس صعود چاره ای جز برد ندارد و این خبر خوبی برای ارتش سرخ و یحیی می باشد که استاد باز شدن در زمین حریف و زدن ضد حملات مرگبار هستند.

این پرسپولیس که با همین حربه موقعیت های گل متعددی در بازی در آبادان و در مقابل صنعت نفت ایجاد کرد، سه شنبه در زمین صاف شارجه وقت دارد تا اشتباهات بازی با الدحیل را که تنها دو بار در اوایل بازی تکرار شد و باخت قرمزها را رقم زد، جبران کند.

پرسپولیس جلوی الدحیل بدشانس بود که زود دروازه خودی را باز دید و در ادامه تیم الدحیل برای حفظ پیروزی به عقب نشست و فضا را از قرمزهای پایتخت گرفت.

راه بردن نماینده امارات ایجاد تله در نیمه زمین و کشاندن خط دفاع شارجه به نیمه های زمین می باشد وجود مهدی ترابی که به این بازی رسیده و وحید امیری به همراه علیپور سرعتی و حتی استوکس نفس شارجه را خواهد گرفت یحیی و پرسپولیس اگر گل اول بزنند شکست شارجه با گل های بیشتر دور از دسترس نیست.

شرط برد قرمزها عدم اجازه زدن گل اول بازی توسط تیم حریف که خط حمله خطرناکی دارد می باشد.

نزدیکی نوراللهی و ربیع خواه یا کمال کامیابی نیا به خط دفاعی و عدم اجازه به تیم شارجه برای استفاده از حرکت تاکتیکی دور زدن مدافعان کناری توسط وینگرهای این تیم در نیمه اول بازی، راه برد پرسپولیس برابر نماینده امارات در خاک حریف است تا مربع صعود از این گروه به مثلث الدحیل، التعاون و پرسپولیس تغییر کند، تا پرسپولیس در دور برگشت و در دو بازی در تهران شرایط صعود را بهتر کند.

اگر خط دفاعی با تجربه پرسپولیس در نیمه اول بازی تمرکز خودش از دست ندهد، خط جلو و مثلث هجومی ترابی، امیری و علیپور پیام آور گل در بازی خواهند بود.

وجود سه عنصر رونده دیگر در روی نیمکت قرمزها، استوکس، اوسآگوآنا و عالیشاه دست یحیی را برای استفاده از فضاهای باز خط دفاعی هر تیمی در آسیا و لیگ ایران باز می‌گذارد.

پرسپولیس بعد از رسیدن به نقطه داشتن فضا و توپ در میانه میدان حریف هافبک طراح و خوبی به نام بشاررسن دارد که هافبک‌های این تیم علی الخصوص نورالهی و کمال یا ربیع خواه باید با دوندگی بی امان بشار را در فضاهای خوب نیمه زمین برای تصمیم گیری نهائی و ایجاد شرایط گل برای حمله وران تیم حمایت کنند .

این پرسپولیس اگر مانند بازی با الدحیل در اوایل بازی غافلگیر نشود، روز سختی برای نماینده امارات در شارجه رقم خواهد زد.منبع: تسنیم/ورزش سه/برنا